Home / Ağız ve Çene Cerrahisi / İLTİHAP VE APSE

İLTİHAP VE APSE

Her diş sorunu bir iltihap belirtisi değildir.genellikle ağzımızın içindeki her soruna iltihaptandır deriz.Oysaki iltihap dişin sinirlerine kadar ulaşmış çürüğün içindeki mikropların zarar vermesiyle ortaya çıkar.
Diş kökünde birinde sıvıya apse diyoruz..Genellikle apseli dişlerimiz gece basınç uygulayarak ağrıya sebep olur.Bu kadar ağrımız varsa tek çözüm kanal tedavi olmaktır.
Dişeti hastalıklarının ilerlemiş zamanlarında iltihap oluşabilir.Dişeti iltihabına neden olan en büyük etken diş taşlarıdır.Dişin çevresinde yoğunlaşan diş taşları kemiği eritir.diş eti çekilmesine neden olarak diş kaybı

 diş apsesi kaç günde geçer,diş apsesi için hangi antibiyotik,diş apsesi nasıl iner,diş apsesi nasıl patlatılır,diş apsesi nasıl geçer,diş apsesi nasıl tedavi edilir,diş apsesi tedavisi,diş apsesi nasıl geçer evde

diş apsesi kaç günde geçer,diş apsesi için hangi antibiyotik,diş apsesi nasıl iner,diş apsesi nasıl patlatılır,diş apsesi nasıl geçer,diş apsesi nasıl tedavi edilir,diş apsesi tedavisi,diş apsesi nasıl geçer evde

na sebebiyet verir…
Tedavisi apsenin antibiyotik kullanımından sonra kurutulmasıdır..Oluşabilen şişlikler sadece dişin Çevresinde kalır.İhmale eder iseniz vücuda yayılmasını sağlamış olursunuz.

Muhakkak antibiyotik kullanımı şarttır.Tedaviye başlamadan iltihabın korlaşmasını sağlamamız gerekiyor. Bazen de çekim yapılacaksa eğer antibiyotik kullanmadan doktorunuz bazı önlemleri alarak çekim yapabilir.
Bazı hastalar her ağrıyan dişinde apse var zanneder ve antibiyotik içer halbuki basit bir dolgu işi halleder.Sadece diş çevresi ve etinde şişlik olduğu zaman apse olur. Mutlaka vakit geçirilmeden doktorunuza danışmanız gerekir.

Hkkında Dr. Sertaç Kızılkaya

Bakınız

علاج فلح الشفّة والحلق

Yarık Dudak Damak Tedavisi

Ağız damak veya çatı iki bölümden oluşur, (ön dişlerin arkasında ağız ön kemik parçası) sert damak ve yumuşak damak (ağız arkasındaki etli ve esnek bir bölüm). dudaklar yedinci haftaya dördüncü sırasında oluşan sırasında damak, gebelik dokuzuncu hafta altıncı oluşturulmaktadır. Orofasial yarıkların olarak, bebeğinizin dudak veya damak tamamen oluşturmayan ortaya en yaygın doğum kusurları oldukları Yarık dudak ve yarık damak, dudak veya damak fiziksel bir boşluk ya da bölünmüş bırakarak anılacaktır.

× WhatsApp ile randevu alın