Home / İmplant / İmplant Diş Tedavisi Nedir?

İmplant Diş Tedavisi Nedir?

İmplant uygulaması ağız içinde farklı sebeplerle yitirilmiş dişlerin yerine yenileri yapılması gerektiğinde en iyi seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkar. Kayıp diş veya dişlerin yerine geçecek olan implant titanyum malzemesinden yapılmış silindirik ve yirmili yapay diş kökü olarak tanımlanır. İmplant ağız içinde diş eti altında yer alan çene kemiği içine konulur. Cerrahi bir uygulama olan implant uzun süredir diş hekimliğinde başarı ile uygulanmaktadır. 

İmplant Ne Zaman Kullanılır?

İmplant uygulamaları ister tek diş kaybedilmiş olsun isterse bütün dişler kaybedilmiş olsa bile başarı ile uygulanabilir. Halk arasında konuşulanın aksine implant tedavisinin başarı oranı sanıldığı gibi düşük değildir. Implant cerrahisi de güç bir uygulama değildir. Hasta için önem arz eden durum doğru hekimi seçmek ve doğru endikasyonu koymaktır. Tedavi görecek kişi için yapması gereken öncelikle implantın fiyatını veya kaç implant yapılması gerektiğini araştırmak olmamalıdır.

İmplant Uygulamasına Nasıl Karar Verilir?

Diş hekiminiz size tedavinin implant ile mi yapılacağı yoksa başka bir işlem (diş köprüsü, protez diş, cam fiber uygulaması) mi yapılacağı konusunda aydınlatacaktır.

İmplant Nasıl Bir Diş Kliniğinde Yaptırılmalı?

İmplant Diş Fiyatları 2019
İmplant Diş Fiyatları 2019

Gereksiniminiz anlaşıldıktan sonra size implant uygulayacak diş kliniğinin standartlarını araştırmanız gerekir. Cerrahi işlemlerin arındırılmış mekanlarda hatasız çalışan cihazlar ile yapılması elzemdir. Önceliğiniz size implant uygulayacak hekimin bu işte deneyimli olup olmadığını bilmek olmalıdır. bu noktadan sonra hekiminizin size anlatacaklarını dikkatle dinlemeniz ve anlamadığınız yerlere açıklık kazandırmanız gerekir.

İmplant Tedavisi Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir? adlı makaleyi okumanızı tavsiye ederiz…

Hkkında Dr. Sertaç Kızılkaya

Bakınız

İmplant Tedavisi Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İmplant Tedavisi Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İmplant işlemi öncesinde ağızda yitirilen dişlerin neden yitirildiğinin bilinmesi, ağızda mevcut kemiğin durumu ve ağzın ...

× WhatsApp ile randevu alın