Home / Genel / İstanbul’da İmplant Diş Tedavisi

İstanbul’da İmplant Diş Tedavisi

Diş kliniğimizde implant işleminin cerrahi bölümü, uzman diş cerrahlarınca, implant üzerine yapılacak kuron, köprü vb estetik diş hekimliği işlemleri ise diş estetiği uzmanı diş hekimlerimizce uygulanacaktır. Sizin için yapılacak implant seçenekleri ve implant marka fiyatları verileri için bizimle iletişime geçmeniz ve randevu alarak muayene olmanız gerekmektedir. Kliniğimizde size özel uygun tedavi planı ve maliyetler ile ilgili kapsamlı bilgiye erişme olanağınız olacaktır.

İmplant için röntgen, tomografi gibi ön işlemler ve tedavi planlama safhası bittikten sonra hasta kliniğe ikinci gelişinde cerrahi işlemi gerçekleştirecek olan hekim tarafından implant yapılacak yere alınır. Uygulama ile ilgili kişinin aklına takılan hususlar olup olmadığı, uygulanacak olan planın anlaşılıp anlaşılmadığı kontrol edilir.

Sonrasında aynı diş çekiminde uygulanan bölgesel anestezi gibi ağız içine anestezi uygulaması gerçekleştirilir ve bu işlemle hiçbir acı ve rahatsızlık hissedilmez. Evvelden planlanan alana implantlar konulur ve iyileşme evresine geçilir. İmplantlar çene kemiğine konulduktan sonra ekseriyetle alt çene için iki üst çene için üç ay süre verilir.

 Bu süre implant alanının niteliğine göre daha kısa veya uzun olabilmektedir. İyileşme sürecine müteakiben hastanın kliniğe gelişinde implant üzerine iyileşme başlıkları takılır. İyileşme başlıklarının takılması ve diş etinin iyileşmesi yaklaşık olarak bir hafta sürer.

 Bu aşamadan sonra ağız içinde implant üzeri yapılacak olan protez veya köprünün ölçüsü alınabilir. Protezin uygulama zamanı bir iki hafta kadar sürebilmektedir. İmplant üzerine diş görüntüsünde olan protez takıldıktan sonra hasta artık kendi dişi gibi çiğneyebileceği kendi dişi gibi görünen ve rahatça konuşabileceği dişlerin sahibi olmuştur. 

Tedavi aşamaları için bilgi almak e size yapılabilecek olan tedavileri öğrenebilmek için randevu alarak muayene olmanız gerekmektedir. Bu tetkiklerden sonra size yapılabilecek olan implant sayısı ve fiyatı ile ie ilgili kapsamlı bilgi alabilirsiniz. Farklı implant markaları ve implant üzeri çözümler bulunmaktadır.

Hkkında Dr. Sertaç Kızılkaya

Bakınız

İmplant Diş Kliniği İstanbul

implant Diş Tedavisi

Tek bir diş eksikliğinde ise eksik diş kökü yerine implant uygulanır ve üzerine diş kaplaması yapılır. Yan yana iki adet diş eksik olduğunda kemiğin durumuna göre bir veya tercihen 2 adet implant uygulaması yapılacaktır. 5 veya daha fazla diş eksikliğinde 2 adet implant yeterli olamamaktadır.

× WhatsApp ile randevu alın