Home / Tag Archives: implant nedir

Tag Archives: implant nedir

İMPLANT MARKALARI

implant markaları

Nobel Biocare(branemark):  İsviçre merkezli olan Nobel, 1965 yılından itibaren en köklü ve tanımış implant markalarından biridir. Başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada en büyük pazarı olan implant konumundadır ve bu alanda büyük Ar-Ge yatırımları yapmaktadır. 7 mm. ile 52,5 mm. arası, yumuşak ve sert kemik yapısına göre alternatifleri olan geniş ...

Read More »

TEK DİŞ İÇİN İMPLANT

İmplant Diş

Üst ön bölge tek diş eksikliklerinin protetik planlaması basit gibi görülse de, bu bölgedeki estetik beklenti fazlalığı vakaları zorlaştırmaktadır. Üst çene ön bölgede tek diş eksikliğinin implant ile restore edilmesi birçok avantaj içermektedir. Boşluk bölgeye komşu dişlerde preparasyon yapılmaması, uzun dönemde bu dişlerde oluşabilecek endodontik ve periodontal tedavi ihtiyacını azaltabilmektedir. Ancak implant destekli restorasyonların planlanması ve yapım aşamaları teknik hassasiyet, yeterli bilgi ve malzeme gerektirmektedir. Hastaların ve hekimlerin estetik beklentileri her geçen gün arttığından implantlann başarısı artık sadece osseointegrasyon ile sınırlı değildir. Restorasyonun çevre yumuşak dokularla ve dentisyonla olan uyumu da başarıyı etkilemektedir.

Read More »

İmplant diş doğal görünür mü?

İmplant Diş Kliniği

Diş implantları yani implant dişler doğal görünümünü sağlayan implant diş köklerinin üzerine yapılan porselen kaplamalı dişlerdir. Özellikle ön dişlerde implant dişin uygulanıp, porselen kapmalama yapılması implant dişin daha doğalgörünmesini sağlar. Özellikle zirkonyum porselen kaplamalar daha estetik ve daha doğal görünüme sahip olduklarından ön dişler için tercih edilir. Azı dişlerinin olduğu alanda ise titanyum bazlı kaplamala daha kullanışlıdır.

Read More »

İmplant Diş İstanbul

İmplant Diş

Diş implantları, travma, çürük, endodontik veya periodontal patolojiler sebebi ile çekim endikasyonu bulanan ve kaybedilen eksik dişlerin telafisi amacı ile atravmatik cerrahi operasyon tekniğiyle çene kemiklerine yerleştirilerek diş kökü işlevini gören, genellikle kök veya vida formunda, çoğunlukla titanyum ve alaşımlarından mamül cisimlerdir. Diş implantlarının kemiğe kaynama haline osseointegrasyon denir.

Read More »

ÖN DİŞ EKSİKLİĞİNDE İMPLANT TEDAVİSİ

Ön diş eksikliğinde implant tedavisi

İnsanlar ön dişlerini kaybettiklerinde bir psikolojik rahatsızlık hissederler. Ön dişler mutlaka en kısa sürede yerine konulmalıdır. Üst ön bölge diş kayıplarının en önemli sebebi endodontik (kanal tedavisi) başarısızlık, kırıklari parsiyel anadonti (doğustan özellikle yankeser dişler ksik olabili), travma, rezorpsiyon (kök erimesi) ve çürükler (özellikle köprü dayanaı olan dişlerde) yer almaktadır.

Read More »
× WhatsApp ile randevu alın