Home / Genel / Sinüs Yükseltme Nedir?

Sinüs Yükseltme Nedir?

Üst çenede arka bölgelerde diş eksikliği olduğunda kemik yetersiz ise sinüs yükseltme işlemine gerek duyulabilir. Sinüs lifting olarak da adlandırdığımız bu işlem toplumda kemik tozu uygulaması olarak anılabilmektedir. Aslında işlemi gerçekleştirebilmek için kemik tozu kullanılır. İşlemin kendisi sinüs tabanını yukarı kaldırmaktır.

Sinüs Nedir?

Üst çenemizde sağ ve sol bölgelerde bulunan için hava dolu boşluklardır. Üst çene her iki tarafta bulunan, burun ile birleşen hava boşluklarına “maksil ler sinüs” denmektedir. Üst çene arka bölge dişlerin kök uçlarından başlayan bu boşluklar zaman içerisinde hava basıncının etkisiyle genişler ve bu bölgedeki diş kayıpları sonrası oluşan kemik erimesiyle birleşince bu bölgedeki kemik hacmini azaltır. Bu bölgelere implant uygulaması gerektiğinde implant uygulamasına elverişli yeterli kemik hacmi olmadığında sinüs tabanı cerrahi olarak yükseltilir, bu işleme sinüs lifting (sinüs yükseltme) denir.

Sinüs Lifting
Sinüs Lifting

Sinüs Lifting Nasıl Yapılır?

İşlem basitçe şu şekilde özetlenebilir: Lokal anestezi altında uyuşturulan bölgede dişeti kaldırılarak sinüsün yan duvarından sinüse bir pencere açılır. Sinüse erişim sağlanarak sinüs içerisini kaplayan sinüs zarı yükseltilerek kemik ve sinüs zarı arasında kemik grefti yerleştirilir ve operasyon bölgesi dikişle kapatılır. İmplant uygulaması sinüs yükseltme işlemiyle beraber uygulanabildiği gibi bazı durumlarda sinüs yükseltme işleminden 4-6 ay sonra da uygulanabilmektedir.

Sinüs Lifting Fiyatları

İleri maksiller cerrhi operasyonlarından birisi olan sinüs yükseltme ameliyatı için ödenmesi gereken ücret yaklaşık bir implant ücreti kadardır. İşlemde kullanılan kemik tozu ve diğer hassas ekipmanlar ve tecrübeli hekim için ödenecek ücret hakkında bilgi almak isterseniz iletişim sayfasından irtibata geçebilirsiniz.

Sinüs lifting ücreti çok geldiği için ucuz arayışına girenleri uyarmak isteriz. Bu işlemin ucuzu yada bedavası olmaz. Kendinizi riske sokmamak için ödeme olanağı bulunmayanların bu işlemi ertelemeleri önerilir.

 

Hkkında Dr. Sertaç Kızılkaya

Bakınız

İmplant Diş Kliniği İstanbul

implant Diş Tedavisi

Tek bir diş eksikliğinde ise eksik diş kökü yerine implant uygulanır ve üzerine diş kaplaması yapılır. Yan yana iki adet diş eksik olduğunda kemiğin durumuna göre bir veya tercihen 2 adet implant uygulaması yapılacaktır. 5 veya daha fazla diş eksikliğinde 2 adet implant yeterli olamamaktadır.

× WhatsApp ile randevu alın