Home / Anasayfa

Anasayfa

implant istanbul diş

İmplant tedavisinde amaç kaybedilen dişlerin yerine doğal dişleriniz gibi fonksiyon gören ve estetik görünümlü yeni dişler yapmaktır. Her insan için tedavi ihtiyacı farklılık gösterir. Size en uygun tedavi planı için bizden randevu alıp röntgen ve ağız içi muayenesi sonrası kalıcı rahat uzun süre kullanabileceğiniz dişlerinize kavuşabilirsiniz.

Randevu için burayı tıklayınız.

İmplantlar titanyumdan yapılmıştır. Bu vida şeklindeki kökler kaybedilen dişlerin fonksiyon ve estetiğini elde etmek amacı ile uygulanan doku dostu ve güvenilir bir malzemedir.
Dişler kaybedildiğinde en iyi alternatiflerden birisi olan implant ile diş  tedavileri çok tercih edildiği için uygulama fiyatları da ucuzlamıştır. İmplant fiyatları günümüzde artık herkes tarafından ödenecek seviyelerde bulunuyor. Size uygun implant tedavisi planını öğrenmek için Diş Hekimi muayenesi olmanız gerekmektedir.
Hareketli protez kullanmak yerine implant yardımı ile sabit dişler yapılabilmektedir. Tek diş eksikliklerinde de yandaki dişleri kesmeye gerek kalmadan implant yardımı ile eksik diş tamamlanabilmektedir.
İmplant uygulaması öncesinde implantın fiyatı ve markasından ziyade size neden implant gerektiğini anlamanız gerekir. Uzun dönemli implant başarısı için iyi bir planlama destek dişler ve diğer protez ve kaplamaların durumu göz önünde bulundurulmalıdır.
Bu sitede bilgilendirme amaçlı yazılar bulunmaktadır. Hiçbir şekilde hekimin hasta muayenesi yerine geçecek bilgiler yer almaz. Sizin ihtiyacınız olan tedaviyi Diş Hekiminiz ile beraber ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlemeniz gerekmektedir. Bilgi paylaştıkça çoğalır.
Dişler çekildikten hemen sonra implant yapılan durumlar vardır. Ancak en iyi zamanlama hekimin sizi muayene etmesi sonucu belirlenebilir. Dişlerinizin en kısa zamanda yapılabilmesi için teknoloji sizlere hizmet eder. İmplant uygulandıktan sonra bir hafta içerisinde dikişler alınır ve 2 ile 4 ay beklenir. Kemik ile bağlantısı tamamlanan implant üzerine diş yapmak için de yapılacak dişin sayısı ve bölgesine göre 7 ile 20 gün arasında değişir.
İstanbul’da olmayan veya gelmekte zorlanan hastalarımız gönderdiği panoramik röntgenler, implant konusunda uzman hekimlerimiz tarafından incelendikten sonra hastalarımıza tedavi süreçleri ve fiyatlandırma ile ilgili bilgilendirme yapılmaktadır. Böylece hastalarımızın kurumumuza gelmeden önce bilinçlenmesi sağlanmış olur. Bunun için yapmanız gerekenler;

Tam çene röntgeni,
İstediğiniz tedavi ve mevcut durumunuzu
İsim Soy isim Telefon numarasını,
estetik.dentist@gmail.com

adresine yolladığınız takdirde

EN KISA ZAMANDA SİZE GERİ DÖNÜŞ OLACAKTIR.

İmplant operasyonu ve dikiş alınma süresi 1-7 Gün
İmplantın kemiğe kaynama süresi 2-4 Ay
İmplant üstü protez tedavi süresi 7-20 Gün

İstanbul kliniğimiz implant diş fiyatları;

Alman  = 1750 TL

Güney Kore  = 1500 TL

 

Kemik Tozu Fiyatı = Yapılan işleme göre değişiklik göstermekte ortalama 85-150 €

Muayene olup, panaromik film çekilmesi gerekirse indirimli olarak çekimi yapılmaktadır.

İmplant bir ya da daha fazla diş kaybı yaşayan hastalara uygulanan protez diş uygulamasına verilen addır. İmplant diş doğal dişe en yakın sonuçları verir. Çünkü İmplant dişler diğer dişlerden destek almaz, doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alır. İmplant uygulamasında önce diş eti açılır, çene kemiği içinde bir delik açılır. Bu delik diş kökünün sığacağı genişliktedir. Açılan diş kökü yuvasının üstündeki diş eti kısmı tekrar kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynaması beklenir. Eğer çene kemiği güçlü değilse öncesinde çene kemiğine greft yapılması yani çene kemiğinin güçlendirilmesi gerekir. Çene kemiği grefti, implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-3 aya ihtiyaç vardır. İmplant uygulaması aslında çok kolay ama yüksek mühendislik ve tıp bilgisi gerektiren bir iştir. Yani tedavi olanlar açısından baktığımızda hasta gelir, birkaç seansta yepyeni dişlerle gider. Ancak olayın teknik kısmı çok daha karışıktır. İmplant seçimi, hastanın implantı engelleyecek herhangi bir hastalığının olup olmadığı, implant türleri, boyutu, şekli uygulanması… Bunların hepsi uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu yüzden implant kısa vadeli değil uzun vadeli bir çözümdür.

İmplant fiyatları pahalı mı?

İmplant aslında ucuzdur. Kullanım süresi ve rahatlığı göz önüne alındığında dolgu kanal, köprü vb diş tedavilerinin  kısa süren tedaviler olması nedeni ile maliyetleri de düşüktür. Bu tedaviler diş ihtiyacınızı kısa bir süre karşılar. İmplant dişlerin ömrü ortalama 20 yıldır. Bu yüzden implant fiyatları her zaman diğer tedavilere göre daha ucuzdur. Nerede ise 20 sene kullanılacak titanyum implantların zirkonyum dişlerin ücretini ödeyeceğinizden toplam tutar ilk başta fazla görünebilir.

Ancak unutulmaması gereken  sağlıklı ve doğal bir dişe 20 yıl sahip olacaksınız. İmplantlar ağzınızda 20 yıl hizmet edecek bu bakımdan implant fiyatları oldukça makuldür. Klinik olarak biz İmplant fiyatları İÇİN MÜMKÜN OLAN EN İYİ İMPLANTI EN UYGUN MALİYET İLE UYGULAMA PRENSİBİNİ BENİMSEDİK.

Alanında uzman kadromuza yeterli fiziksel koşullarımıza ve yüzlerce vaka deneyimimiz ile hastalarımızın kendilerini daha iyi hissetmeleri için implant fiyatları konusunda biraz daha ulaşılabilir fiyatlarla çalışmayı başardık.

İmplant Tedavisinde Fiyatlandırma:

İmplant fiyatı nı birçok faktör etkiler.

Hastanın hikâyesi
Hastanın çene yapısı
Kullanılacak titanyum implantların kalitesi ve markası
İmplantların türü ve şekli
Doktorun ve polikliniğin tecrübesi ve kurumsallığı
Doktorun iş tecrübesi bu alandaki ünü
Polikliniğin fiziksel şartları ve konumu
İmplant Tedavisinin süresi

Bunun gibi birçok etken implant fiyatlarını etkilemektedir. Hiç implant uygulaması yapmamış sadece kursunda görmüş bir doktor ile alanında yetkin bir doktorun alacağı implant fiyatı elbette aynı olmayacaktır. İmplant fiyatları konusunda detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

İmplant fiyatlarına etki eden faktörler:

İmplant Markaları:

Türkiye’de implant markaları elliden fazladır. Bunlar İsveç, Alman, Amerikan, İsviçre, İtalyan,  Güney Kore, İsrail ve Türkiye üretimi implant markalardır. Her markanın fiyatı farklıdır. Hekim bu nedenle hem ucuz fiyatlı hemde kaliteli implantı tercih etmeye çalışır. İmplant seçiminde hekimin kriterleri değişiklik gösterebilir.

Diş Hekiminin kaliteli bir implantdan beklentileri 

1- İmplantla ilgili bilimsel yayın sayısının yeterli olması. Kısaca implanla ilgili veriler bilimsel bir temele dayanıyor mu? Bunların hastada uygulanabilir hale gelmesi için bir çok deneylerden geçmiş olması ve vaka çalışmalarının olması gerekir.

2-Üreten firmanın bu implantları üretirken kullandıkları teknoloji. Bu yapılacak implantın kalitesini doğruden etkiler. İmplantların yiv özellikleri , yüzey pürüzlendirmelerinde kullanılan teknolojilerdir.

3-İmplant üretiminde kullanılan malzeme olan titanyumun kalitesi yapılan implantın sağlıklı kullanılabilmesi bakımından önemlidir.

Özellikle Alman, Amerikan ve İsviçre üretimi implantlar en kaliteli implantlardır. Bu implantların diğer implantlara göre de fiyatları daha yüksektir. İyi  implantlar  kemiğe iyi ve daha kısa sürede kaynaşır.

Diğer taraftan implantı yapan firmanın sürekliliği, daha sonra gerektiğinde bir implant parçasına ihtiyaç duyulması halinde tedarik etmeleri noktasında son derece önemlidir.

İmplant Yapacak Doktor

İmplant fiyatını etkileyen en büyük etkenlerden biride tedaviyi yapacak doktorun tecrübesidir. Kaç yıldır implant tedavisi yaptığı, aldığı eğitim, implant tedavisi konusunda yeterliliğidir. İmplant konusunda tecrübesi ve vaka sayısı son derece önemlidir.Bazen, implantları yapılmış fakat üzerine protez takılamayan hastalarla karşılaşmaktayız. Sadece implant takmış olmak için implant yapmak hastanın problemini çözmemektedir.İyi bir implant hekimi devamlı 3 boyutlu düşünen hekimdir. Unutulmaması gerekir ki; implant tedavisini yapacak kişi doktorun kendisidir. İmplant mutlaka tam steril ortamda yapılması gereken bir tedavidir. İmplant üzerine yapılacak dişeri doğru planlamak son derece önemlidir. İmplant yapılmadan önce protez planlaması çok iyi yapılmalıdır. Genellikle mümkün olan en az implantla problemlerinin çözülmesi tercih edilir. Bu ileride telafisi zor durumlara yol açar.

Kliniğin İmplant Fiyatlarına Etkisi:

Kliniğin bulunduğu şehir, temizliği, yardımcı elemanların bilgisi, kullanılan ünitenin kalitesi, kullanılan malzemenin kalitesi değişiklik gösterir.Hijyen sağlanması için yapılan giderler de implant diş fiyatlarını etkiler.

× WhatsApp ile randevu alın