Home / Tag Archives: implant röntgeni

Tag Archives: implant röntgeni

Diş röntgeni

Çene cerrahisi uzmanı İstanbul

Diş hekimliğinde röntgen artık dijital olarak alınmakta ve daha az radyasyon ile daha net görüntüler elde edebilmek mümkün olmaktadır dijital radyografiler de görüntünün elde edilmesi eski yöntemlere göre çok daha hızlıdır bununla beraber arşivlenen görüntüleri sonradan ulaşmak istenildiğinde de çok daha kısa zaman harcanır.

Read More »

TEK DİŞ İÇİN İMPLANT

İmplant Diş

Üst ön bölge tek diş eksikliklerinin protetik planlaması basit gibi görülse de, bu bölgedeki estetik beklenti fazlalığı vakaları zorlaştırmaktadır. Üst çene ön bölgede tek diş eksikliğinin implant ile restore edilmesi birçok avantaj içermektedir. Boşluk bölgeye komşu dişlerde preparasyon yapılmaması, uzun dönemde bu dişlerde oluşabilecek endodontik ve periodontal tedavi ihtiyacını azaltabilmektedir. Ancak implant destekli restorasyonların planlanması ve yapım aşamaları teknik hassasiyet, yeterli bilgi ve malzeme gerektirmektedir. Hastaların ve hekimlerin estetik beklentileri her geçen gün arttığından implantlann başarısı artık sadece osseointegrasyon ile sınırlı değildir. Restorasyonun çevre yumuşak dokularla ve dentisyonla olan uyumu da başarıyı etkilemektedir.

Read More »

ÖN DİŞ EKSİKLİĞİNDE İMPLANT TEDAVİSİ

Ön diş eksikliğinde implant tedavisi

İnsanlar ön dişlerini kaybettiklerinde bir psikolojik rahatsızlık hissederler. Ön dişler mutlaka en kısa sürede yerine konulmalıdır. Üst ön bölge diş kayıplarının en önemli sebebi endodontik (kanal tedavisi) başarısızlık, kırıklari parsiyel anadonti (doğustan özellikle yankeser dişler ksik olabili), travma, rezorpsiyon (kök erimesi) ve çürükler (özellikle köprü dayanaı olan dişlerde) yer almaktadır.

Read More »
× WhatsApp ile randevu alın