Home / Genel / GÜLÜŞ TASARIMI

GÜLÜŞ TASARIMI

 

Gülüş Tasarımı; Yüzünüzü  ve gülüşünüzü gençleştirmek artık sizin elinizde …
İnsan ilişkilerde ilk görünüm çok önemlidir.  Giysiler saç ve hareketler kadar dişlerimiz ve gülümsememiz de ilk izlenim için önem taşır. Günümüz diş hekimliği de doğal bir gülüş için kişinin fiziğine ve karakterine özel diş tasarımları yapılmaktadır Ahenkli yumuşak bir gülümseme her zaman pozitif bir başlangıçtır.Gülüşünüzdeki ve görünüşünüzdeki bir değişiklik ile özgüveniniz artarken hem de kişisel ilişkileriniz ve sosyal statünüzde önemli değişiklikler yaratabilirsiniz. Dengeli ve simetrik bir gülümseme yüzünüzle bütünleştiğinde kendinize olan güveniniz ve mutluluğunuz karşınızdakini de mutlaka etkileyecektir.Gülüş tasarımı tüm dünyada ve özellikle Amerika’da bireylerin artan estetik talebi ile gelişmiş kişinin istekleri ile doğallık ve fonksiyonu birleştirerek mükemmel sonuçlar elde edilmiştir.

Modern diş hekimliği bulunan yeni teknikler ve tasarımlar ile hekim ve hastaların bütün estetik beklentilerini karşılayacak ölçüde gelişmiştir. Kişiden kişiye değişen Yaş, Cinsiyet, Dudaklar, Dişetleri, Dişlerinizin renk ve formu, yüz yapınız gülüş estetiğiniz üzerinde önemli etkiye sahiptir.

Yaş  en dikkat çekici olanıdır. Geçen yıllarla beraber yüz hatlarınız değişir. Öncelikle yıllar boyu kullandığınız çay, kahve, sigara gibi etkenler dişin mine tabakasının da aşınmasıyla birlikte gülüşünüzün solgunlaşmasına, diş renginizin de koyulaşmasına eski ışıltısını kaybetmesine yol açar. Bunun yanı sıra geçen yıllarla birlikte fonksiyon gören dişler aşınır, ön bölgede kırılmalar, çatlamalar ortaya çıkarken arka bölgelerde de dişlerde aşınma kuron boyunda kısalmalar meydana gelebilir.

Arka dişlerde bu kısalmalar çene kemiklerindeki erime ve incelmeyle birleştiğinde  yüzün genel görünümünde bir çöküntü haline yol açar. Tüm bunlar ise kişiyi yaşlı gösterir.

Diş ve yüz estetiği ile ilgili yaşadığınız sorunların artık estetik diş hekimliğinin farklı yöntemleri ile artık çözülebilmesi mümkündür. Diş yüzeylerinizdeki renklenme sorunları beyazlatma işlemi ile yok edilirken ön bölgedeki estetik sorunlar için bonding veya porselen laminate veneer ile çözüm sağlanabilir.  Unutmayın ne demiştik yüzünüzü  ve gülüşünüzü gençleştirmek artık sizin elinizde …

0549 347 4 347

0212 661 69 79

 

Hkkında Dr. Sertaç Kızılkaya

Bakınız

İmplant Diş Kliniği İstanbul

implant Diş Tedavisi

Tek bir diş eksikliğinde ise eksik diş kökü yerine implant uygulanır ve üzerine diş kaplaması yapılır. Yan yana iki adet diş eksik olduğunda kemiğin durumuna göre bir veya tercihen 2 adet implant uygulaması yapılacaktır. 5 veya daha fazla diş eksikliğinde 2 adet implant yeterli olamamaktadır.

× WhatsApp ile randevu alın