Home / Ağız ve Çene Cerrahisi / iMPLANT HAKKINDA

iMPLANT HAKKINDA

En kolay alaşılabilecek şekilde söylemek gerekirse implant, çene kemiği içine uygulanan doku dostu olan titaniumdan vida ya da dübeldir. İmplant yapay diş kökü vazifesi görür ve bunun üzerine laboratuvarda hazırlanacak dişler yerleştirilir.

İstanbul İmplant Diş Kliniği 0212 6616979
İstanbul İmplant Diş Kliniği 0212 6616979

İmplant yaptırmak için gereken süre ne kadardır?
Implant’ın yerine yerleştirilmesi cerrahi bir işlemdir. Anestezden sonra implantlar 15 ila 30 dakika içinde yerine yerleştirilirler.
Yerli mi yabancı mı, hangi implant daha iyidir?

Günümüzde yerli ve yabancı firmaların ürettiği yüzlerce implant tipi ve markası bulunmaktadır. Korudent olarak biz, 30 yılı aşkın tecrübemiz ve multi disipliner çalışma anlayışımızla dünyada en çok kabul görmekte olan implant sistemlerini uygulamaktayız.
Bizce en iyi implantlar, silindir şeklinde olanlarıdır. Yani çene kemiğine yerleştirilen, içi boş bir titanium vida. Bu parça yerine yerleştirildikten sonra içine bir vida ile implantın ikinci parçası konur ve üzerine dişler yapılır.

Vücudum implantı reddeder mi?
Yapılan araştırmalar kullandığımız marka implantlarda ilk on yılda düşme oranın % 0.3 olarak vermiştir. Implant üzerine yapılacak protezlerde bazı özel kurallar vardır, ve implantınızın sağlığı ve ağızda kalma süresi üzerine yapılacak protezle de direkt olark bağlantılıdır.
İmplant yapılırken ağrı duyacak mıyım?
Diğer işlemlerde olduğu gibi, implant işlemide anestezi altında yapıldığından ağrı duymayacaksınız. Implant operasyonundan sonra biraz ağrı duymanız olasıdır, ama size tavsiye edeceğimiz ağrı kesiciler çok kısa zamanda bu ağrıyı giderecektir, ve 2-3 gün sonra hiç. Ağrı hissetmeyeceksiniz.
İmplantım yapıldı, protezlerim ne zaman yapılacak?
İmplantınız yapıldıktan 3 ay sonra üzerine protezleriniz yapılabilir. Bu süre genç hastalarda kısalabildiği gibi daha yaşlı hastalarda 4 aya kadar çıkabilmektedir. Yapılacak protezlerde yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı kurallara uyulmak zorunluluğu bulunmaktadır.

İmplant  diş yaptırmak pahalı mıdır?

İmplantlar diğer diş tedavilerine göre görece biraz daha pahalıdır, ancak hastaya çok büyük avantaj, kullanma kolaylığı ve rahatlık sağlar. Ağız içerisine implantın yerleştirilmesinden sonra size sabit protez, ya hareketli bir protez, ya da bunların birleşiminden oluşan sistem uygulanacaktır.

Ayrıntılı bilgi için bize ulaşınız.

02126616979

Hkkında Dr. Sertaç Kızılkaya

Bakınız

İmplant Uygulama

İmplantların Ömrü Ne Kadardır?

Cevabı en çok merak edilen sorulardan birisi de implant ömrü ne karar sorusudur. Bu yazıda ...

× WhatsApp ile randevu alın