Home / GENERAL / İmplantın yapım süresi

İmplantın yapım süresi

Bir implantın ağız içerisine yerleştirilmesi ortalama 20dk. bir sürede tamamlanmaktadır. Sinüs lifting gerekliliği bu süreyi uzatmaktadır. İmplantların yerleştirildiği cerrahi aşama implant sayısına ve yapılan bölge konumuna göre 1 ila 3 seansta tamamlanmaktadır.
Tümden dişsiz ağızda 3 günlük bir süre cerrahi aşama ve kontrol için genelde yeterli olmaktadır. Hastanın geçici protez talep ettiği durumlarda bu süreye bir kaç gün daha eklenmesi gerekmektedir. Bize röntgen gönderdiğiniz taktirde ihtiyaç olan süreyi size iletebiliriz. Yine mesaj ya da arama yoluyla durumunuzu detaylı anlatırsanız +/- 1 gün hata payı ile sürenizi bildirebiliriz. Standart implant uygulamasinda Implantlann üzerine diş protezi yapmak için cerrahi aşamayı müteakip alt çenede 2-3 ay üst çenede genelde 3-4 ay beklenmesi gerekir. Bunun sebebi implantla çene kemiği arasinda sağlıklı bir kemik dokusu oluşumunun zorunlu olarak beklenmesidir. Yeterli süre geçtikten sonra kalıcı protez aşamasına geçilir. Implantların üzeri açılıp ölçüleri alınır. 2 ila 4 seansta ve yaklaşık 1 hafta içinde implant üstü protez yapilarak tedavi tamamlanır. Süre ve seans sayisi size uygulanan tedaviye göre değişecektir. Sizin için gerekli süre için lütfen bize danışın.

Diş Hekimi İstanbul
Tel:+90(212)549 3474347

Hkkında Dr. Sertaç Kızılkaya

Bakınız

علاج فلح الشفّة والحلق

Yarık Dudak Damak Tedavisi

Ağız damak veya çatı iki bölümden oluşur, (ön dişlerin arkasında ağız ön kemik parçası) sert damak ve yumuşak damak (ağız arkasındaki etli ve esnek bir bölüm). dudaklar yedinci haftaya dördüncü sırasında oluşan sırasında damak, gebelik dokuzuncu hafta altıncı oluşturulmaktadır. Orofasial yarıkların olarak, bebeğinizin dudak veya damak tamamen oluşturmayan ortaya en yaygın doğum kusurları oldukları Yarık dudak ve yarık damak, dudak veya damak fiziksel bir boşluk ya da bölünmüş bırakarak anılacaktır.

× WhatsApp ile randevu alın