Home / Genel / Sefaköy diş

Sefaköy diş

Diş tedavi fiyatları her yıl Türk Diş Hekimleri birliği tarafından açıklanır. Asgari ücret tarifesi olarak açıklanan bu diş fiyatları günümüzde diş tedavileri için diş hekimleri birliği tarafından tavsiye edilen fiyat tarifesi olarak uygulanabilir. Ancak Türkiyede her il bazında diş hekimlerinin maliyetleri farklı olduğundan bunu illere göre farklılık göstermesi doğaldır. Her klinik veya muayenehane farklı giderlere sahiptir. En başta kliniin bulunduğu semte göre ve büyüklüğüne göre kira gideri farklı olmaktadır. Ayrıca kliniğin alanı ve klinikte çalışan pernelin tecrübesine göre maaşının da farlılık gösterdiğini tahmin etmek güç değildir. Belediye ve Sağlık Bakanlığı işyeri harçları da bu giderlerin içerisine katılmalıdır. Tıbbi atık haricinde ödenen çöp vergisine ilaveten çevre temizlik vergileri her yıl düzenli olarak ödenen giderlerdir.

Maliyeye karşı sorumluluklar gelir vergisi, stopaj, geçici vergi, katma değer vergisi gibi vergiler her ay düzenli olarak ödenmektedir. Kullanılan malzemeler diş hekimliğinde genellikle yurt dışından geldiği için döviz kurlarından etkilenen giderlerdendir. Özellikle protez yapımında diş teknisyeninin malzeme ve işçilik giderlerinin yanında işletme giderlerinin de karşılanması gerektiği unutulmamalıdır.

Diş Hekimi İstanbul
Tel:+90(212)549 3474347

Hkkında Dr. Sertaç Kızılkaya

Bakınız

علاج فلح الشفّة والحلق

Yarık Dudak Damak Tedavisi

Ağız damak veya çatı iki bölümden oluşur, (ön dişlerin arkasında ağız ön kemik parçası) sert damak ve yumuşak damak (ağız arkasındaki etli ve esnek bir bölüm). dudaklar yedinci haftaya dördüncü sırasında oluşan sırasında damak, gebelik dokuzuncu hafta altıncı oluşturulmaktadır. Orofasial yarıkların olarak, bebeğinizin dudak veya damak tamamen oluşturmayan ortaya en yaygın doğum kusurları oldukları Yarık dudak ve yarık damak, dudak veya damak fiziksel bir boşluk ya da bölünmüş bırakarak anılacaktır.

× WhatsApp ile randevu alın