Home / GENERAL / İstanbul implant

İstanbul implant

İmplant diş uygulamaları ve implant diş fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız istanbul implant diş kliniğinden beni arayınız en kısa zamanda mail ve iletişim formu cevaplanacaktır.

Bugüne kadar aldığımız bazı soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız.

İmplant Dişlerin Ömrü ne kadardır?

Titanyumdan yapılan implantlar vücutla oldukça uyumludur. Bu yüzden dokunuzun implantı reddetmesi söz konusu değildir. Bununla birlikte implantın başarısını etkileyen birtakım hususlar bulunmaktadır. Sigara ve alkol kullanımı implantların başarısını etkilemektedir. Ayrıca, implant ekiminden sonra gereken ağız hijyenini göstermeli ve belirli aralıklarla hekim kontrolünden geçilmelidir. İmplantların çene kemiğiyle kaynaşması 3 ile 5 ay arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu süreden sonra implantın üzerine protez eklenebilir.
İmplant dişlerin ömrü yaklaşık 30 yıldır. Ancak implantların ömrünü etkileyen birtakım unsurlar bulunmaktadır. Sigara ya da alkol kullanımı, implantların ömrünü etkileyen unsurlardandır. Ayrıca, implant tedavi sürecinde doktorunuzun kemik yapınıza uygun olmayan implant uygulamışsa veya implant ekiminde gerekli hususlara dikkat etmediyse, implant ömrünüzü kısaltabilir. Kişinin implantların temizliğine gereken önemi göstermesi, implantın ömrünü uzatacaktır.

Hkkında Dr. Sertaç Kızılkaya

Bakınız

İmplant Diş Kliniği İstanbul

implant Diş Tedavisi

Tek bir diş eksikliğinde ise eksik diş kökü yerine implant uygulanır ve üzerine diş kaplaması yapılır. Yan yana iki adet diş eksik olduğunda kemiğin durumuna göre bir veya tercihen 2 adet implant uygulaması yapılacaktır. 5 veya daha fazla diş eksikliğinde 2 adet implant yeterli olamamaktadır.

× WhatsApp ile randevu alın