Home / Genel / Dişleriniz için Dikkat!!

Dişleriniz için Dikkat!!

Diş minesi üzerine asit saldırısı gerçekleşir. İçeceklerin kalorisizlerini genelde de suyu tercih edin.
Meyve suyu. Vitamin ve antioksidanın yanında maalesef şeker içerirler. Soda gibi içeceklerde de meyve ve şeker olabilir. Portakal suyunda ayrıca soda şekeri asit de vardır. Şeker ve meyve ilavesi az olan içeceklere yönelin.
Patates cipsi. Plaktaki bakteriler nişastalı ürünlerle birlikte ağza ve dişlere ulaşır. Dişleri sıkça sıkar ve gıcırdatırız. Asit 20 dakika boyunca dişlere saldırır.
Sabit atıştırmalıklar. Uzun saatler boyunca dişleri oyalamak atıştırma yapmak tükürük salgısını azaltır. Çok sık atıştırmayı önlemek için şekersiz nişastasız şeyler tüketin. Bebek havuç dilimleri olabilir.
Kahve içmek. Dişleri sarartır rengini değiştirir asit içerir. Lekeler beyazlatılabilir doktora danışılmalıdır.
Sigara içmek. Tütün ürünleri, diş lekesi diş eti hastalıkları ağız dudak ve dil kanserine neden olabilir. Gülümserken de kötü bir görünüm verir.
Kırmızı şarap. Asitleri ve rengi dişleri boyar, diş minesini bozar pürüzsüzlüğü kalmaz. Kromojen ve tanenler olarak adlandırılan derin pigmentler içerir.
Beyaz şarap. Asitleri dişlere uzun süre yapışık kalır diş yapısını zayıflatır.
Aşırı yemek. Özellikle aşırı tatlı yemek dişleri zayıflatır dişleri çürütür. Kırılgan ve zayıf dişlerin yanı sıra kötü bir nefes üretir.

İstanbul diş hekimi ve diş kliniği adresleri en iyi sonuçlar için dişhastanesi.com.tr den bilgi alabilirsiniz.

Hkkında Dr. Sertaç Kızılkaya

Bakınız

علاج فلح الشفّة والحلق

Yarık Dudak Damak Tedavisi

Ağız damak veya çatı iki bölümden oluşur, (ön dişlerin arkasında ağız ön kemik parçası) sert damak ve yumuşak damak (ağız arkasındaki etli ve esnek bir bölüm). dudaklar yedinci haftaya dördüncü sırasında oluşan sırasında damak, gebelik dokuzuncu hafta altıncı oluşturulmaktadır. Orofasial yarıkların olarak, bebeğinizin dudak veya damak tamamen oluşturmayan ortaya en yaygın doğum kusurları oldukları Yarık dudak ve yarık damak, dudak veya damak fiziksel bir boşluk ya da bölünmüş bırakarak anılacaktır.

× WhatsApp ile randevu alın