Home / Genel / İmplant için tehlike

İmplant için tehlike

Mikroorganizmalar implantlar için tehlikelidir. Araştırmalara göre implant çevresinde meydana gelen  dişeti hastalığının dişin çevresinde oluşan dişeti hastalığı ile aynı olduğu gözlemlenmiştir.
Ağızda oluşan bakteriler diş etrafında dişeti hastalıklarına neden oluyorsa,  implantların etrafında da hastalık oluşmasına neden olurlar. Diş hekimi Sertaç KIZILKAYA  implant tedavisi öncesinde hekim tarafından yapılan muayenede ağız bulgularının değerlendirilmesi gerekir dedi.
Dişlerde sallanma, ödem, plaka ya da taş birikiminin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Fırçalama sırasında dişetlerinde görülen kanama periodontal hastalığın en önemli bulgusudur ve tedavi edilmez ise implant bölgesi enfekte olabilir diyen Kızılkaya bu bulgulardan bir tanesinin bile tespit edilmesi bir sorun olduğunun göstergesidir dedi.
Diş hekimi Sertaç Kızılkaya ağız içinde mikroorganizmalar en çok dil sırtı, dişeti cepleri ve dişetlerinin etrafında konaklar dedi. Başarılı bir implant tedavisi için uygulama öncesinde bu alanlardaki mikroorganizmaların mutlaka temizlemesi gerekir dedi.
Sağlıksız bir ağızda implantların durmasını sağlayan kemik dokusu ile onu korumaya çalışan dişeti dokusu bakterilerle karşı karşıya kaldıklarında mücadele edemeyebilirler. İmplantlar her ne kadar titanyum yapısı gereği çok dayanıklı da olsalar bile kemik dokusu bakteriler karşısında zarar görür. Dayanağını kaybeden implantlar da tutunacak kemik bulamadıklarında sallanır ve kullanılamaz duruma gelirler.

Dolayısıyla implant tedavisine başlamadan önce hastanın geçmişinde dişeti hastalığı varsa tespiti ve tedavisi şarttır. Tedavi sonrasında hekimin belirlediği periyot ile kontrollerin yapılması implantların sağlıkla ağızda kalmalarını sağlar diyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya İstanbul Küçükçekmece Korudent diş polikliniğinde mesleğini sürdürmektedir. Tel 0 212 661 69 79
Sertaç KIZILKAYA

Diş Hekimi İstanbul
Tel:+90(212)549 3474347

Hkkında Dr. Sertaç Kızılkaya

Bakınız

İstanbul da İmplant Diş Tedavisi

İstanbul’da İmplant Diş Tedavisi

Diş kliniğimizde implant işleminin cerrahi bölümü, uzman diş cerrahlarınca, implant üzerine yapılacak kuron, köprü vb ...

× WhatsApp ile randevu alın