Home / Estetik Diş Hekimliği / Estetik Amaçlı Tedaviler

Estetik Amaçlı Tedaviler

Estetiğin her alanda hayatımıza girdiği günümüzde; modern diş hekimliği alanında da estetik çalışmalar büyük yer tutmaktadır. Ön bölge restorasyonlarında minimal invaziv tedaviler ile aralıklı dişler, kırık ve hasar görmüş dişlerin tedavisi gerçekleştirilebilmektedir. Günümüzde kullanılan estetik dolgular ile bonding uygulaması yapılmakta ve hastalarımızı estetik olarak tatmin edebilecek sonuçlar elde edilebilmektedir.
Kırk, aralıklı ve şekil bozukluğu olan dişler bonding uygulaması yapılarak forma sokulabilmektedir. Bu yöntemde dişler üzerinde minimal aşındırmalar yapılarak kompozitler ile dişin nihai formuna hazırlık yapılır ve silikon ölçü ile üzerinde çalışılabilecek anahtar elde edilir. Böylece daimi restorasyon aşamasında tek seansta estetik kompozit dolguları elde etmek çok daha kolay ve başarılıdır.
Estetik Amaçlı Tedaviler
Lazerli diş beyazlatma (ofis tipi)
Diş beyazlatma (ev tipi )
Porselen Lamina restorasyonu
Kompozit Lamina restorasyonu
Diş eti şekillendirilmesi ve düzeltilmesi (gingivektomi, gingivoplasti )
Estetik Bonding uygulaması (diş aralıklarının kapanması,diş boylarının uzatılması vb.)
Tedavi Amaçılı Yapılan İşler
Komposit dolgu
Kanal tedavisi
Cerrahi çekim (kist op, gömük dişler vb.)
Çene eklemi tedavisi (hyalüranik asit enjeksiyonu, gece plağı vb.)
İmplant
Diş eti hastalıkları tedavisi (flap, küretaj, detertraj vb.)
Zirkonyum Kuron
Porselen Kuron
Tam protez & İskelet protez
Çocuk dişleri tedavisi[instagramy name=imo3aser style=default info_pos=top info_layout=1 shape=square size=70 media=1 layout=grid link=file columns=1 speed=3000 effect=blindX window= 1 logo= 1 nofollow= 1 credit= 1 info= 1 full_name= 1 website= 1 bio= 1 stats= 1 ]

Hkkında Dr. Sertaç Kızılkaya

Bakınız

علاج فلح الشفّة والحلق

Yarık Dudak Damak Tedavisi

Ağız damak veya çatı iki bölümden oluşur, (ön dişlerin arkasında ağız ön kemik parçası) sert damak ve yumuşak damak (ağız arkasındaki etli ve esnek bir bölüm). dudaklar yedinci haftaya dördüncü sırasında oluşan sırasında damak, gebelik dokuzuncu hafta altıncı oluşturulmaktadır. Orofasial yarıkların olarak, bebeğinizin dudak veya damak tamamen oluşturmayan ortaya en yaygın doğum kusurları oldukları Yarık dudak ve yarık damak, dudak veya damak fiziksel bir boşluk ya da bölünmüş bırakarak anılacaktır.

× WhatsApp ile randevu alın