Home / Estetik Diş Hekimliği / Kuron ve Köprü İşlemleri

Kuron ve Köprü İşlemleri

Kron (Caps)
crowns-bridges-img
Komple Gülümseme Makyaj

Bir taç (veya kapak) orijinal şekline ve boyutuna geri tüm diş yüzeyini kaplayan örtü olduğunu. Bir taç korur ve dolgular veya restorasyonların diğer türleri ile geri alınamaz diş yapısını güçlendirir.

Kron çeşitli türleri olmasına rağmen, porselen (diş renkli) kron en popülerdir. Bunlar son derece dayanıklı ve uzun yıllar sürecek, ama çoğu dental restorasyonların gibi, onlar süre sonunda değiştirilmeleri gerekebilir. Porselen kronlar size doğal, uzun ömürlü güzel bir gülümseme veren şekil, boyut ve renk veya dişlerinizi maç için yapılır.

Kron nedenleri:

Kırık veya kırık dişler
Estetik görünümünün iyileştirilmesi
Çürümüş dişler
Kırık dolgular
Büyük dolgular
Diş kök kanal var

Ne bir taç dahil oluyor mu?

Bir taç prosedür genellikle iki randevuları gerektirir. İlk randevu özel taç oluşturmak için kullanılacak alarak birkaç derece hassas kalıpları (veya gösterim) içerecektir. Bir kalıp da yeni taç diş laboratuvar tarafından imal kadar yaklaşık iki hafta boyunca diş üzerinde kalacak bir geçici taç oluşturmak için kullanılır.

Diş uyuşmuş olduğu iken, diş hekimi herhangi bir çürüme kaldırarak diş hazırlamak ve düzgün bir taç uyacak şekilde yüzeye şekillendirecek. Bu ayrıntılar gerçekleştirilir sonra, geçici kron geçici çimento ile yer alacak ve ısırık düzgün ısırma sağlamak için kontrol edilecektir.

İkinci randevunuzda geçici kron diş temizlenir, silinecektir ve yeni taç carefully aralık ve ısırık doğru olduğundan emin olmak için alınacaktır.

Sen bakım talimatlarına verilen ve yeni tacını kontrol etmek için düzenli olarak diş ziyaret için teşvik edilecektir.
Sabit Köprüler

Bir diş köprü sabit (non-çıkarılabilir) cihazdır eksik dişlerin yerine mükemmel bir yoldur.

Köprülerin çeşitli türleri vardır. Siz ve diş hekiminiz size özel durum için en iyi seçenek tartışacağız. “Geleneksel köprü” en popüler türüdür ve genellikle metal kaynaşmış porselenden yapılmış. Köprünün Bu tip, bir veya daha fazla eksik diş tarafından oluşturulan boşluğu dolduran, üzerinde iki ankraj dişleri (dayanak dişler) gidin ve gövdeler (yapay dişler) bağlı olan iki kron oluşur.

Diş köprüler ancak onlar değiştirme ihtiyacı veya normal aşınma nedeniyle yeniden çimentolu gerekebilir, son derece dayanıklı ve uzun yıllar sürecek.

Sabit köprü nedenleri:

Eksik dişlerin boşluğu doldurmak
Yüz şeklini korumak
Pozisyon dışında sürüklenen kalan dişler önlemek
Çiğneme ve konuşma becerisini Restore
Sizin gülümseme Restore
Kalıcı diş cihazına çıkarılabilir kısmi protez Yükseltme

Başlarken bir sabit köprü neleri içerir?

Bir köprü Başlarken genellikle iki veya daha fazla ziyaret gerektirir. Diş uyuşmuş olsa da, iki ankraj dişleri bir taç imkan vermek için emaye bir kısmının çıkarılması suretiyle hazırlanır. Sonra, son derece doğru bir izlenim (kalıp) köprü fabrikasyon edilecek bir diş laboratuarına gönderilir hangi yapılır. Buna ek olarak, bir geçici köprü yapılacak ve bir sonraki randevunuza kadar birkaç hafta boyunca giyilen.

İkinci ziyaretinde, kalıcı köprü dikkatlice kontrol edilmesi, düzeltilmesi ve uygun bir uyum sağlamak için çimentolu edilecektir. Bazen diş hekiminiz sadece geçici, köprü çimento diş ve doku zamanı yeni köprü alışmak için izin verebilir. Yeni köprü kalıcı bir sonraki seferde çimentolu edilecektir.

Sen prosedür bitiminde bakım talimatlarını alırsınız. Doğru diş fırçalama, diş ipi ve düzenli diş ziyaretleri yeni daimi köprü hayatında yardımcı olacaktır.

Hkkında Dr. Sertaç Kızılkaya

Bakınız

İmplant sonrası komplikasyonlar

Bu sorunlar implant cerrahi işlemle yerleştirilmesini takip eden birkaç gün içinde gelişir. Hasta cerrahi sonrası ...

× WhatsApp ile randevu alın